Posted on

Ako hravo zopakovať sounds?

Rozmýšľate ako hravo zopakovať sounds?

Zdieľame s Vami jednoduchý a hravý spôsob, ktorý zaujme aj tie najneposednejšie deti.

Určite ste sa v škole stretli už s “Finger Poppers”. Táto senzorická hračka je nesmierne obľúbená u detí. Mnoho dospelých absolútne nechápe prečo sa stala takým hitom posledného obdobia. V recenziách ju odporúčajú na odbúranie úzkosti a napätia u detí. Na zamestnanie neposedných prštekov. Len si spomeňte ako sme v detstve milovali bublinkové fólie. Pukali sme každú jednu bublinku. Nevynechali sme ani jednu. Pokračovali sme kým sme neminuli celú fóliu :o) 

Myslím, že je to veľmi podobný princíp. 

Poďme sa pozrieť, ako sa dá táto bláznivá hračka využiť pri učení Jolly Phonics.

Opakovanie “sounds” s Flasch Cards

Pomôcky – Finger Poppers (odporúčame pre každú dvojicu jedno), Flash Cards

Učiteľ (kľudne môžete túto činnosť prenechať aj žiakovi) ukáže “sound” na Flash Cards a následne deti daný sound majú nájsť na Finger Popper. Jednoduché a zábavné hlavne pre súťaživé deti.

Opakovanie “sounds” s kockami

Pomôcky – Finger Poppers (odporúčame pre každú dvojicu jedno), kocky s napísanými “sounds”

Samostatná hra pre deti vo dvojiciach. Deti sú kontrolóri a opravujú si chyby navzájom. Na akékoľvek kocky (v našom prípade sme použili veľké drevené) sú napísané jednotlivé sounds. Keďže v každej skupine je 6 “sounds”, krásne sa zmestí na každú kocku jedna skupina. Pri troch kockách tak máte istotu, že si deti zopakujú jednotlivé sounds z každej skupiny. Hra má jednoduché pravidlá, jedno dieťa hodí kockou a tzv. vypuká nájdené sounds, druhé dieťa je kontrolór chyby.

Skladanie slov

Pomôcky – Finger Poppers (odporúčame pre každú dvojicu jedno), Picture Flash Cards

Picture Flash Cards je skvelá pomôcka, ktorá je určená na rozvoj slovnej zásoby, pochopenie významu ale i na nácvik “blendingu”. Princíp je rovnaký ako pri opakovaní sounds s tým rozdielom, že sa nehľadajú iba náhodné sounds, ale jednotlivé sounds majú zmysel, tvoria slovo a k danému slovu je aj obrázok. 

Tieto aktivity môžete využívať či už pri spoločnom opakovaní v skupine, alebo pri opakovaní vo dvojiciach, keď deti tzv. rotujú po pripravených stanoviskách

Želáme Vám zábavu pri učení a veľa veselých detí, ktoré sa tešia na hodiny Jolly Phonics angličtiny.