Ako to začalo

Ako to začalo

Knihy sú pre mňa dôležité od malička. Moja rodina mi rada spomína historku z Vianoc, keď som si ako dvojročná našla knižku pod Vianočným stromčekom a celý večer vykrikovala od radosti, že som „dostala kniiižku“. V knihách žijú príbehy, naše životné príbehy, ktoré vedia spisovatelia zachytiť. Ten môj príbeh tiež začal knihou.

Ako začal náš príbeh

kde bolo, tam bolo…

máj 5, 2011

Založenie Kníhkupectva ReadAndLearn.eu

V roku 2011 som si založila malé online kníhkupectvo ReadAndLearn.eu s anglickými knižkami. Túžila som po tom, aby sa deti učili svetu rozumieť cez knihy, v jazyku, ktorému im bude svet rozumieť.

máj 5, 2011
september 1, 2012

Pilotný program Jolly Phonics na Slovensku

Pán Jolly poskytol grant pre 30 vybraných škôl na Slovensku (školenie a výukový materiál), a tak sa Jolly Phonics začala učiť v prváckych a druháckych triedach.

september 1, 2012
júl 1, 2013

Vyhodnotenie

Táto skúsenosť priniesla veľmi dôležitý dôkaz o tom, že slovenské deti sú schopné stať sa plynulými čitateľmi v priebehu 1 roka a čítať knihy.

júl 1, 2013
november 1, 2014

Akreditácia

Ministerstvo školstva SR a v novembri 2014 akreditovalo program kontinuálneho vzdelávania učiteľov anglického jazyka, aby sa mohli kvalitne vzdelávať ako učiť metódou Jolly Phonics.

november 1, 2014

Vízia

Slovensko v roku 2004 vstúpilo do Európskej únie. Od septembra 2010 je vyučovanie prvého cudzieho jazyka od 3. ročníka základnej školy povinné. Dobrých učiteľov angličtiny…
Čítať viac

Misia

Metódu Jolly Phonics vymysleli anglickí učitelia, aby v multikultúrnom prostredí Spojeného kráľovstva, umožnili všetkým deťom rýchlejšie a kvalitnejšie pochopiť rodný jazyk. Deti tam začínajú školskú…
Čítať viac