Posted on

Dunajskej Strede a Nitre zachutilo!

Čo im zachutilo?

No predsa Jolly Phonics!

Dňa 2.3.2016 úspešne prebehla prezentácia Jolly Phonics, ktoré interne voláme „Ochutnávka“ v ZŠ Kráľa Svätopluka v Nitre. Prezentácie sa zúčastnilo 8 pedagógov a medzi nimi aj vedúca oddelenia školstva, mládeže a športu , p. PaedDr. Mária Orságová z MsÚ Nitra. Spolu s p.riaditeľkou p.Mgr.Martincovou boli nadšené a dohodli sme sa na ďalšej prezentácii s ich spoluprácou, kde sú pozvané všetky školy z Nitry a okolia.

Všetci zúčastnení sa mali možnosť vžiť do kože detičiek, svojich žiakov a na sebe si vyskúšať hodinu so sound „ou“. Vierka so svojou ihlou zabezpečila, aby si každý jeden zúčastnení zapamätal, aký sound povie, keď sa pichne ihlou :o) Nie je nič lepšie ako zážitkové učenie.   

Takúto istú skúsenosť máme aj z Dunajskej Stredy.

Hneď na druhý deň po prezentácii v Nitre prebehla prezentácia aj v ZŠ Jilemnického v Dunajskej Strede, kde sa zúčastnilo 6 učiteliek angličtiny. Prezentácii predchádzala ukážková hodina v podaní p.Marty Petrovicsovej.  Na svojej ukážkovej hodine skvele odučila sound „oo“, predviedla ako hravo sa dá učiť Jolly Phonics aj vo veľkej skupine detí a ako krásne detičky vedia čítať už v prvom ročníku základnej školy po anglicky. Vedúca oddelenia školstva, mládeže a športu , p. Mgr. Timea Molnár v zastúpení p.Valkai z MsÚ Dunajská Streda sa nadchli a vďaka ich spoluprácii máte možnosť „ochutnať“ Jolly Phonics ešte raz. Ďakujeme p.Petrovicsovej, že sa opäť môžeme tešiť na ukážkovú hodinu, ktorá vypovie o Jolly Phonics viac než čokoľvek iné. 

Tešíme sa na Vás a vidíme sa na ďalších prezentáciach. O termínoch prezentácii v Nitre a Dunajskej Strede sa dozviete v článku „Prečo opäť prezentácie, tzv.“Ochutnávky“ Jolly Phonics v Nitre a Dunajskej Strede?“

IMG_20160303_093828 IMG_20160303_092602 IMG_20160302_114919 IMG_20160302_112035