O Jolly Phonics Slovensko

Ako to začalo

Knihy sú pre mňa dôležité od malička. Moja rodina mi rada spomína historku z Vianoc, keď som si ako dvojročná našla knižku pod Vianočným stromčekom a celý večer vykrikovala od radosti, že som „dostala kniiižku“. V knihách žijú príbehy, naše životné príbehy, ktoré vedia spisovatelia zachytiť. Ten môj príbeh tiež začal knihou.

Ako začal náš príbeh

kde bolo, tam bolo…

5. máj 2011

Založenie Kníhkupectva ReadAndLearn.eu

V roku 2011 som si založila malé online kníhkupectvo ReadAndLearn.eu s anglickými knižkami. Túžila som po tom, aby sa deti učili svetu rozumieť cez knihy, v jazyku, ktorému im bude svet rozumieť.

5. máj 2011
1. september 2012

Pilotný program Jolly Phonics na Slovensku

Pán Jolly poskytol grant pre 30 vybraných škôl na Slovensku (školenie a výukový materiál), a tak sa Jolly Phonics začala učiť v prváckych a druháckych triedach.

1. september 2012
1. júl 2013

Vyhodnotenie

Táto skúsenosť priniesla veľmi dôležitý dôkaz o tom, že slovenské deti sú schopné stať sa plynulými čitateľmi v priebehu 1 roka a čítať knihy.

1. júl 2013
1. november 2014

Akreditácia

Ministerstvo školstva SR a v novembri 2014 akreditovalo program kontinuálneho vzdelávania učiteľov anglického jazyka, aby sa mohli kvalitne vzdelávať ako učiť metódou Jolly Phonics.

1. november 2014