Posted on

Popis Workshopov Jolly Phonics Konferencie 2017

Jolly Phonics Konferencia 2017

Prvé medzinárodné stretnutie Jolly Phonics učiteľov

27 Apríl 2017

Popis workshopov:

13.00 – 13.50 – Workshops I*

– Ideálne Jolly Phonics prostredie verzus realita na školách, alebo tipy a triky – Adriana Lešigová
Tiež Vás trápia priestorové podmienky vo Vašej škole, ktoré nie sú ideálne? Tak potom práve pre Vás je vhodný workshop, kde Vám Adrika porozpráva o výhodach Jolly Phonics aj v nie príliš ideálnych podmienkach  a ponúkne tipy a triky, ako zvládnuť realitu s cieľom dosiahnutia ideálnych podmienok. Odporúčame pre začiatočníkov v Jolly Phonics.
Adriana Lešigová – Jolly Phonics učiteľka už štvrtým rokom na prvom stupni  v ZŠ Matice Slovenskej v Prešove.
 
– Ako všetko stihnúť za 45minútovú hodinu a ešte nezabudnúť aj na 5 zručností – Marta Petrovicsová
Ukážková hodina na sounds „c, k, ck“, kde budete mať možnosť vidieť ako jednoducho a hravo sa dá učiť Jolly Phonics a pritom nezabudnúť a stihnúť 5 základných zručností potrebných pre zvládnutie čítania a písania v anglickom jazyku.  Workshop je vhodný pre začínajúcich učiteľov Jolly Phonics.
Marta Petrovicsová – učí Jolly Phonics štvrtým rokom v ZŠ na Jilemnického ulici v Dunajskej Strede.
 
– Jolly Grammar v EFL triede – Sylwia Dzeren-Głowacka
Príďte sa pozrieť, ako sa učí Jolly Grammar v Poľsku a aké výsledky môžete mať, ak sa vydáte na zábavnú púť za hranice Jolly Phonics Basic.
Sylwia Dzeren-Głowacka – trénerka a učiteľka Jolly Phonics z Poľska. Má bohaté skúsenosti s učením Jolly Grammar. V posledných rokoch v škole jej pôsobenia sa zameriavajú na Jolly Music u najmenších 3-4 ročných detí.
 
– Ako vytvoriť pozitívny vzťah k čítaniu v angličtine – Viera Machálková
Prešli ste Jolly Phonics Basic a deti Vám krásne rozpoznávajú sounds a spájajú sounds do slov? Ale čo ďalej? Je načase začať s deťmi čítať. Príďte sa pozrieť na Vierkin workshop, ktorý Vás inšpiruje s hrami a aktivita na vytvorenie pozitívneho vzťahu k čítaniu v anglickom jazyku.
Viera Machálková – trénerka a zástupkyňa Jolly Phonics na Slovensku, riaditeľka súkromnej montessori školy a riaditeľka a lektorka v jazykovej Jolly Phonics škole pre deti.
 

14.00 – 14.50 – Workshops II*

– Ukážková hodina z Rumunska – Silvana Serbanescu
Každý učiteľ Jolly Phonics má svoj štýl, svoje hry a svoje techniky, ale výsledok na konci roka je vždy rovnaký. Deti krásne čítajú po anglicky a angličtina ich baví. Príďte sa pozrieť ako sa učí v Rumunsku pod vedením p.Silvany Serbanescu.
Silvana Serbanescu – trénerka a zástupkyňa Jolly Phonics v Rumunsku, Jolly Phonics učí na školách v Bukurešti.
 
– Hry a aktivity pre Jolly Basic – Hana Klein
Neustále hľadáte inšpirácie a nápady pre svoje deti na hodiny? Na workshope Hry a aktivity pre Jolly Basic bude inšpirácii a hier neúrekom.
Hana Klein – pracuje v Jolly Phonics Center Pezinok. Koordinuje a spolupracuje s Jolly učiteľmi po celom Slovensku. Jolly Phonics vyučuje druhým rokom v jazykových kurzoch pre deti.
 
– Práca s Jolly Phonics Activity Books – Alexandra Záhradníková
Neustále hľadáte nové a nové “Jolly Ideas?”. Predstavíme si kompletnú sadu 7 zábavných Jolly Activity Books, ktoré ponúkajú výborný materiál na každú skupinu sounds, vrátane materiálu na kreslenie, precvičovanie písania, puzzle, flashcards a oveľa viac. V rámci workshopu spojíme príjemné s užitočným, zahráme sa a niečo si vytvoríme.
Alexandra Záhradníková – koordinátorka Jolly Phonics Center Liptovský Mikuláš, vedie a učí jazykové kurzy pre deti, zároveň vyučuje Jolly Phonics v ZŠ Okoličné v Liptovskom Mikuláši.
 
14.50 -15.20 – Coffee Break
 

15.20 – 16.10 – Workshops III*

– Jolly Grammar, ako učiť zábavne gramatiku – Lucia Surgošová
Poďte si zažiť vetné členy v rámci anglickej gramatiky a pozdielajte skúsenosti ako aj gramatika môže byť fun, ak sa učí s Jolly Grammar. Workshop Vám ponúka hry a aktivity pre Jolly Phonics Grammar, výhody a potenciál Jolly Grammar na škole a skúsenosti a výsledky detí, ktoré pokračovali v Jolly až do gramatiky.
 
Lucia Surgošová – učí na Spojenej Škole Novohradskej v Bratislave, pracujeme s Jolly Phonics a Grammar metodou od roku 2013.
 
– Celá hodina v angličtine? Naučte sa ako nato – Hana Klein
Ste začínajúci učiteľ, ktorý sám nemá istotu v anglickom jazyku? Hodina angličtiny je pre deti jediný čas, kedy majú možnosť vnímať anglický jazyk. Doprajte im tento čas čisto v angličtine a príďte sa na workshop naučiť jednoduché frázy a inštrukcie v angličtine, aby „celá hodina v anglickom jazyku“ už nebola pre Vás hrozba.
Hana Klein – pracuje v Jolly Phonics Center Pezinok. Koordinuje a spolupracuje s Jolly učiteľmi po celom Slovensku. Jolly Phonics vyučuje druhým rokom v jazykových kurzoch pre deti.
 
– Úvod do Jolly Music – Alexandra Záhradníková
Workshop ponúka teoretické nahliadnutie do hudobného programu Jolly Music, ktorý sa vyvíjal tak, aby ktorýkoľvek učiteľ na základnej škole, či odborník alebo nie, mohol priviesť deti k hudbe a mať ju rád.
Pre nás je tento program výborným pre predškolákov Jolly Phonics, s bohatou slovnou zásobou a nápaditosťou. Na záver si aj zatancujeme a zaspievame. 🙂
 
Alexandra Záhradníková – koordinátorka Jolly Phonics Center Liptovský Mikuláš, vedie a učí jazykové kurzy pre deti, zároveň vyučuje Jolly Phonics v ZŠ Okoličné v Liptovskom Mikuláši.