Posted on

Prečo opäť prezentácie, tzv.“Ochutnávky“ Jolly Phonics v Nitre a Dunajskej Strede?

Aj Vy sa pýtate prečo „Ochutnávky“ Jolly Phonics prichádzajú opäť do Nitry a Dunajskej Stredy? Veď len pred nedávnom sme tam robili prezentácie!

Áno, 2.3.2016 sa uskutočnila prezentácia v Nitre a hneď na druhý deň, teda 3.3.2016 v Dunajskej Strede. Viac o prezentáciach sa dočítate tu.

Na prezentáciach sa zúčastnili aj vedúce odboru školstva, mládeže a športu, p. PaedDr. Mária Orságová z MsÚ Nitra, a p. Mgr. Timea Molnár v zastúpení p.Valkai z MsÚ Dunajská Streda.  Z prezentácie odchádzali nadšené s prísľubom ďalšej spolupráce.  Podľa ich slov, Jolly Phonics je potrebné zaradiť do všetkých škôl v ich meste a tým zlepšiť nie len úroveň angličtiny,  zlepšiť výsledky testov detí, ale aj zvýšiť kompetencie učiteľov, ktorí učia anglický jazyk. Vedúce oddelenia školstva veľmi dobre videli potenciál Jolly Phonics, ktorý práve pomáha aj učiteľom, ktorí nevyštudovali priamo odbor angličtina. Veď poďľa výsledkov testov, práve anglický jazyk dopadá najhoršie zo všetkých predmetov.  Jolly Phonics môže dať detičkám tie správne základy, na ktorých je možno stavať na druhom stupni. To je sen každého angličtinára mať žiakov, ktorí sa neboja chytiť žiaden anglický text a hravo a bez problémov ho prečítať. Takto to vidia aj spomínané vedúce z odboru školstva, mládeže a športu.

Aj vďaka ich podpore a spolupráci sa „Ochutnávky“  pre úspech opakujú, tak neváhajte sa prihlásiť, či odporučiť Vašim známym:

22.3.2016 o 8.45hod v ZŠ Jilemnického, Dunajská Streda (prezentácii bude predchádzať ukážková hodina s deťmi)

4.4.2016 o 10hod v ZŠ Škultétyho, Nitra

Iba pripomínam, že prezentácie sú BEZPLATNÉ v dĺžke cca 1,5hod a sú určené pre všetkých, čo učia anglický jazyk a chcú byť ešte lepšími!